Back to Top

منطقه توریستی لارا

منطقه توریستی لارا

منطقه ساحلی لارا از مناطق زیبا و توریستی ترکیه به شمار می رود ؛ این منطقه مکانی بسیار دوست داشتنی با آبهای شفاف و زلال در حاشیه دریای مدیترانه واقع شده و با سرعتی زیاد در توسعه صنعت گردشگری پیشرفت داشته و امروزه به یکی از جذابترین و پرطرفدار ترین اماکن آنتالیا جهت تفریح ، استراحت و تمدد اعصاب  مبدل گشته است.نزدیکترین منطقه تفریحی و گردشی به آنتالیا منطقه لاراست که در 6 کیلومتر شرق شهر آنتالیا واقع شده است و دارای سواحل ماسه ای و سنگریزه ای می باشد . دریای منطقه لار دارای امواجی ملایم و نرم بوده و در بسیاری از قسمت های این ساحل که به صورت اختصاصی برای استراحت و تفریح گردشگران تجهیز شده اند پر است از امکانات جدید و مدرن مانند انواع پلاژها ، رستوران ها ،مراکز تفریحی، صندلی های ساحلی همراه با چتر ، امکانات قایق سواری و سایر ورزشهای مهیج ساحلی که همگی در اختیار علاقه مندان قرار دارند.

ادامه مطلب...

منطقه پولونزکوی استانبول

بارها به استانبول سفر کرده اید یکبار هم اگر شده به منطقه ای خوش آب و هوا به نام منطقه پولونزکوی بروید.این منطقه یکی از خوش آب و هواترین مناطقی است که در استانبول می توان پیدا کنید و از آن در تمام فصول لذت ببرید.

منطقه پولونزکوی استانبول

ادامه مطلب...

مسجد فاتح استانبول

در شهر استانبول اگر قدم زنید خواهید دید که مسجد تاریخی فاتح و مجتمع مذهبی پیرامون آن توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.

مسجد فاتح  در محله ای به همین نام در دل استانبول قرار دارد و توسط سلطان محمد فاتح، امپراطور عثمانی فاتح قسطنطنیه در فاصله سالهای 1463 تا  1470بنا گردید.

مسجد فاتح استانبول

ادامه مطلب...

قلعه روملی حصار استانبول

از قلعه های معروف استانبول که در منطقه ساریر استانبول، بر روی تپه ای در قسمت اروپایی بسفر قرار دارد قلعه روملی حصار استانبول است.

قلعه روملی حصار استانبول توسط سلطان محمد دوم عثمانی در فاصله سال های بین 1451 و 1452 میلادی، قبل از فتح قسطنطنیه، ایجاد شد و دقیقا در مقابل قلعه آناتولی میباشد.

قلعه روملی حصار استانبول

ادامه مطلب...

برج گالاتا استانبول

یکی از برجهای قدیمی جهان در ناحیه گالاتای استانبول قرار داردو از سمبلهای استانبول محسوب میگردد و این برج به برج گالاتا استانبول که به نام گالاتا کوله سی  هم معروف  میباشد نام دارد.

برج گالاتا در سال 528 در قرون وسطی ساخته شد.

برج گالاتا استانبول

ادامه مطلب...

موزه باستان شناسی استانبول

در سال 1811 میلادی توسط عثمان حمدی بیساخت موزه باستان شناسی دراستانبول آغازگردید.بنای این موزه در سال 1908 میلادی شکلی به سبک یونانی جدید به خود گرفت.

البته معماری که ساختمان اصلی موزه باستان شناسی را طراحی کرد، طراحی هتل پرا پالاس در استانبول را نیز عهده داربود.

موزه باستان شناسی استانبول

ادامه مطلب...

میدان تاکسیم

میدان تاکسیم یک محله مدرن و شلوغ  میباشد که در بخش اروپایی استانبول قرار دارد.

در این محله انواع رستوران ها و کافه های باکلاس و هتل هایی همچون جیلان اینترکانتیننتال و گراند هایت استانبولقرار دارند.

میدان تاکسیم

ادامه مطلب...

تنگه بسفر

اگر مسافر ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم در مدت اقامت خود در استانبول ، هرگز گشت و گذار با قایقهای قدیمی و سنتی در تنگه بسفر را از دست ندهید.

در واقع این تنگه مرز بین قاره اروپا و قاره آسیا است.با رفتن به این منطقه خواهید دید که سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمانهای گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را در خود جای داده است.

تنگه بسفر

ادامه مطلب...

پارک مینیا تورک

در سال 2003 ،پارک مینیاتورک استانبول به عنوان بزرگترین پارک مینیاتوری دنیا احداث شد.

این پارکبا مساحت 60 هزار متر مربع شامل 15 هزار متر مربع فضای ماکت، 40 هزار متر مربع فضای سبز و آزاد و همچنین 3 هزار و 500 متر مربع فضای سرپوشیده و نیز 2 هزار متر مربع استخر و راه آبی میباشد.

پارک مینیا تورک

ادامه مطلب...

کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا به معنای مناره های بریده شده می باشد که در گذشته بعنوان کلیسا از آن استفاده می شد.

این بنا در کلیسای کورکوت قرار دارد و در قرن پنجم میلادی به نام مریم مقدس ساخته شد و در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل گردید و به همین دلیل از آن بنام مسجد کورکوت یا مسجد کبیر یاد می کنند.این بنا که از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا میباشد.

کسیک مناره آنتالیا

 

ادامه مطلب...

صفحه1 از4