Back to Top

حمل و نقل در ترکیه

تاکسی

دراستانبول استفاده از تاکسی‌ها، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه رسیدن به مقصد میباشد.در سال  ٢٠٠٩ تا اکتبر،کرایه‌ی تاکسی حدود ١٧٠٠ تومان برای هر کیلومتر بود، اما این قیمت به حدود ١٠٠٠ تومان کاهش یافت.

تاکسی

ادامه مطلب...

قایق‌(رفت وآمد در استانبول)

در استانبول کشتی‌ها و قایق‌های خصوصی فراوانی وجود دارند که از آن‌ها به عنوان اتوبوس‌های دریایی و برای طی کردن مسیر بخش اروپایی و آسیایی استفاده میشود.

مسافران با این کشتی‌ها، می‌توانند این مسیر را در ظرف ٢٠ دقیقه و با پرداخت ١٠٠٠ تومان کرایه، طی کنند.

قایق‌(رفت وآمد در استانبول)

ادامه مطلب...

تراموا های استانبول

یکی از ترامواهای استانبول، زیتین برنو(منطقه اتصال مترو به فرودگاه) را به کاباتاش(محل اتصال سیستم زیرزمینی به تکسیم) متصل می نماید واین خط حدود 14 کیلومتر بوده ودارای 24 ایستگاه می باشد.

البته مسافت بین ایستگاه اول تا آخر آن، حدود٤٢ دقیقه زمان می‌برد و روزانه ظرفیت انتقال مسافر در استانبول، 155000 نفرمیباشد.

تراموا های استانبول

 

ادامه مطلب...

متروی استانبول

طبق مستندات تاریخی اولین سیستم قطار زیرزمین استانبول در قرن نوزدهم بوده است و زمانی که "تونل" کنده شد و قطار کاراکوی به استقلال، در سال 1875، شروع به کار نمود.

در ان زمان فاصله دو ایستگاه، 573 متر گفته شده است.همچنین در آن زمان، بهترین گزینه برای رفتن به پل گالاتا و بازدید از استقلال کادسی استفاده از همین خطوط زیر زمینی بود.

متروی استانبول

ادامه مطلب...

اتوبوس در استانبول

رفت وامد در استانبول کمی پیجیده میباشد.پس لازم است که اندکی اطلاعات از قبل از سفر به این شهر داشت.در استانبول وترکیه دو نوع اتوبوس وجود دارند؛ اتوبوس های شخصی و اتوبوس های دولتی به نام IETT که متعلق به شهرداری هستند.

اتوبوس در استانبول

ادامه مطلب...

رفت و آمد در استانبول

امروزه رفت و آمد درشهرهای بزرگ دنیا من جمله استانبول راههای خاص خود را دارد و وسایل حمل ونقل عمومی حرف اول را در حابجایی افراد میزند.

در استانبول برای استفاده از تراموا، مترو، اتوبوس، قایق و یا هر وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی دیگر، نیازدارید که ژتون تهیه نمایید.

رفت و آمد در استانبول

ادامه مطلب...

حمل و نقل در آنتالیا

مانند بسیاری از شهرهای پیشرفته ،در آنتالیا نیزانواع خدمات حمل و نقل عمومی به شهروندان عرضه می گردد وسایلی مانند اتوبوس، تاکسی، مینی بوس، واگن برقی، و دلموش به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند.

حمل و نقل در آنتالیا

ادامه مطلب...